Komunikat Organizatorów

Drodzy Pielgrzymi!

Cieszymy się, że w tym roku możemy wyruszyć wspólnie na pielgrzymi szlak. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”.

Ze względu na większe zaangażowanie naszej diecezji Warszawsko-Praskiej w organizację pielgrzymki została zmieniona jej nazwa. Obecnie jest to Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Wyruszymy już po raz  38.

Z powodu wciąż obowiązujących ograniczeń sanitarnych prosimy o dobre przygotowanie się do pielgrzymki.

Przy zapisach trzeba będzie wypełnić tradycyjny kwestionariusz oraz oświadczenie sanitarne (wymagana jest zgoda na codzienne mierzenie temperatury). Będzie obowiązywał bezwzględny nakaz noszenia oznakowania pielgrzymkowego i wędrowanie w wyznaczonych grupach, których będzie cztery: żółta, niebieska, amarantowa i zielona.

Ponadto trzeba zachować podczas pielgrzymowania inne przepisy sanitarne: zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówców i współpielgrzymujących (2 metry), zakładanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych  oraz częste mycie rąk.

W tym roku nasza pielgrzymka może liczyć do 300 osób, nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Zapisy będą się odbywały tradycyjnie w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie (ul. Ostrobramska 72) od 1 do 4 sierpnia w godzinach 16 – 20.

Zalecamy zabranie ze sobą namiotów. Szkoły zostały nam w tym roku udostępnione tylko i wyłącznie dla służb medycznych i logistycznych. Względy sanitarne zmuszają nas również do innego sposobu wydawania produktów żywnościowych. Będzie możliwość otrzymania chleba w foliowym opakowaniu i wrzątku. Również przez wszystkie dni wędrowania na Jasną Górę będzie nam towarzyszył samochód -sklep- w którym będzie można kupić napoje, kawę, zapiekankę itp.

Mamy nadzieję, że powyższe ograniczenia i nakazy będą dla nas pielgrzymów okazją do dodatkowych umartwień i przeżycia pielgrzymki w wymiarze pokutnym.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku,

Organizatorzy.