Trasa

Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin rozpoczyna się zawsze 5 sierpnia mszą święta o godz. 7:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej.
Dnia 14 sierpnia około godz. 12:45 pielgrzymi docierają na Jasną Górę.
Trasa pielgrzymki liczy 315 km i wiedzie przez miejscowości: Warszawa, Glinki, Warka, Białobrzegi, Odrzywół, Ogonowice, Fałków, Kluczewsko, Podlesie, Małusy Wielkie, Częstochowa

Szczegółowa mapa dostępna na https://traveler.sharemap.org/Piesza_Praska_Pielgrzymka_Rodzin_Warszawa_Cz_stochowa-5370

W ciągu dnia przewidziane są postoje: pół godziny co około 4-6 km oraz jeden postój w środku dnia na obiad trwający jedną godzinę.

DZIEŃ 1:

Msza Święta: godz. 7:00
Wymarsz: godz. 8:30
Etap 1 (6,2km): Warszawa Sanktuarium MB Ostrobramskiej – Zerzeń, kościół Wniebowzięcia NMP
Etap 2 (7,7km): Zerzeń – Błota, kościół św. Maksymiliana
Etap 3 (7,7km): Błota – Otwock Kresy, kościół MB Królowej Polski
Etap 4 (4,2km): Otwock Kresy – Karczew, kościół św. Wita
Postój na obiad: około godz. 16:30
Etap 5 (2,8km): Karczew – Otwock Wielki, kościół MB Ostrobramskiej
Etap 6 (5,7km): Otwock Wielki – Glinki Szkoła, dojście ok. godz. 19:50

DZIEŃ 2:

Pobudka: godz. 4:45
Wymarsz: godz. 5:25
Etap 1 (3,7km) Glinki – Góra Kalwaria, kościół N.P.N.M.P.
Msza Święta: godz. 7:00
Etap 2 (4,8km) Góra Kalwaria – Szpruch, kapliczka
Etap 3 (5,4km) Szpruch – Podgóra, zajazd
Etap 4 (2,5km) Podgóra – Konary, kościół Świętej Trójcy
Postój na obiad: około godz. 13:13
Etap 5 (5,5km) Konary – Dębnowola
Etap 6 (7,5km) Dębnowola – Warka, kościół M.B Szkaplerznej około godziny 17:50.

DZIEŃ 3:

Pobudka: godz. 5:45
Msza Święta: godz. 6:30
Wymarsz: godz 8:15
Etap 1 (5,9km) Warka – Grzegorzewice
Etap 2 (4,7km) Grzegorzewice – Wrociszew, kościół św. Małgorzaty
Postój na obiad: około godz. 11:30
Etap 3 (4,0km) Wrociszew – Michałów, kościół św. Maksymiliana
Etap 4 (4,3km) Michałów – Biejków PKS
Etap 5 (3,8km) Biejków – Promna, kościoł św. Marii Magdaleny
Etap 6 (4,3km) Promna – Białobrzegi, kościół Świętej Trójcy ok. godz. 18:00

DZIEŃ 4:

Pobudka: godz 4:15
Msza Święta: godz 5:00
Wymarsz: godz 6:45
Etap 1 (6km) Białobrzegi – las za Witaszynem
Etap 2 (4,9km) las za Witaszynem – Wyśmierzyce, kościół św. Teresy z Avilla
Etap 3 (4,0km) Wyśmierzyce – Grzmiąca, kapliczka
Etap 4 (5,0km) Grzmiąca – Kostrzyn, kościół św. Stanisława
Etap 5 (5,0km) Kostrzyn – Kłudno
Postój na obiad: około godziny 15:00
Etap 6 (3,9km) Kłudno – Klwów, kościół św. Macieja
Etap 7 (6km) Klwów – Odrzywół, kościół św. Jadwigi ok. godziny 19:00

DZIEŃ 5:

Pobudka: godz: 4:30
Wymarsz: godz: 5:15
Etap 1 (8km) Odrzywół – las przed Brudzewicami
Etap 2 (6,5km) las przed Brudzewicami – Studzianna, Sanktuarium św. Rodziny
Msza Święta: godz: 9:30
Etap 3 (6,5km) Studzianna – las przed wiaduktem kolejowym
Etap 4 (6,5km) las przed wiaduktem – Libiszów, kościół św. Mikołaja
Postój na obiad: okolo godziny 15:00
Etap 5 (4,5km) Libiszów – Wola Załężna
Etap 6 (3,1km) Wola Załężna – Opoczno, kościół św. Bartłomieja
Etap 7 (3,5km) Opoczno – Ogonowice, szkoła. Dojście ok. godz. 19:45

DZIEŃ 6:

Pobudka: godz. 4:00
Wymarsz: godz. 5:00
Etap 1 (5,4 km): Ogonowice – Białaczów, kościół św. Jana Chrzciciela
Msza Święta: godz. 6:45
Etap 2 (5,0 km): Białaczów – Sobień
Etap 3 (7,4 km): Sobień – Bedlno, kościół św. Anny
Postój na obiad: około godz. 12:10
Etap 4 (4,2 km): Bedlno – Koliszowy, kaplica
Etap 5 (6,0 km): Koliszowy – Ruda Maleniecka, kościół św. Judy Tadeusza
Etap 6 (6,1 km): Ruda Maleniecka – Zbójno, postój po lewej stronie
Etap 7 (3,2 km): Zbójno – Fałków, kościół Świętej Trójcy ok. godz. 19:30

DZIEŃ 7:

Pobudka: godz. 5:15
Msza Święta: godz. 6:00
Wymarsz: godz. 7:45
Etap 1 (6,3 km): Fałków – Czermno, kościół Nawiedzenia N.M.P.
Etap 2 (5,5 km): Czermno – las za Stanisławowem
Etap 3 (5,9 km): las za Stanisławowem – Góry Mokre, kościół św. Maksymiliana
Postój na obiad: około godz. 13:00
Etap 4 (4,9 km): Góry Mokre – Boża Wola, szkoła
Etap 5 (3,7 km): Boża Wola – Stanowiska, kościół św. Jakuba
Etap 6 (6,4 km): Stanowiska – Kluczewsko, kościół św. Wawrzyńca. Dojście ok. godz. 19:00

DZIEŃ 8:

Pobudka: godz. 4:15
Msza Święta: godz. 5:00
Wymarsz: godz. 6:45
Etap 1 (5,7km) Kluczewsko – polana nad Pilicą
Etap 2 (4,2km) polana nad Pilicą – Maluszyn, kościół św. Mikołaja
Etap 3 (5,3km) Maluszyn – Pukarzów, las za wsią
Etap 4 (4,6km) Pukarzów – Borzykowa, kościół św. Piotra i Pawła
Postój na obiad: około godziny 13:00
Etap 5 (7,3km) Borzykowa – Łysiny, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
Etap 6 (6,9km) Łysiny – Zagacie
Etap 7 (3,5km) Zagacie – Podlesie, kościoł św. Idziego
Dojście na nocleg ok. godz. 19:30

DZIEŃ 9:

Pobudka: godz. 5:45
Msza Święta: godz. 6:30
Wymarsz: godz. 8:15
Etap 1 (6,8km) Podlesie – las koło Sierakowa
Etap 2 (3,4km) las kolo Sierakowa – Sygontka, kościół M. B. Ostrobramskiej
Postój na obiad: około godziny 11:20
Etap 3 (5,1km) Sygontka – Lipnik, kapliczka
Etap 4 (4,5km) Lipnik – Kobyłczyce, polana
Etap 5 (4,7km) Kobyłczyce – Małusy Wielkie, kościół M.B. Nieustającej Pomocy.
Dojście na nocleg około godz. 17:50
Zakończenie: okolo godz. 20:00 – uroczyste zakończenie pielgrzymki.

DZIEŃ 10:

Pobudka: godz. 6:00
Wymarsz: godz. 6:45
Etap 1 (6,0 km): Małusy Wielkie – Przeprośny Lasek około godz. 8:15
Etap 2 (3,8 km): Przeprośny Lasek – powitanie Matki Boskiej – polana
Etap 3 (8,5 km): Jasna Góra, dojście około godz. 12.40
Msza Święta: godz. 13:00.